Dodawanie konta reklamowego na Facebooku

Dodawanie konta reklamowego w Menedżerze firmy, krok po kroku:

Jeśli współpracujesz z nami przejdź do strony „Partnerzy” i dodaj nasz kod partnera (kod wysyłamy w osobnym mailu) jako nowego partnera, aby umożliwić nam dostęp do zasobów należących do Twojej firmy. Dzięki temu będziemy mogli z nich korzystać, ale Ty firma będzie nadal mieć nad nimi kontrolę.

Mam zablokowane lub wyłączone konto reklamowe FB — co robić?

Zdarza się najlepszym. Jeśli w zakładce https://www.facebook.com/accountquality widnienie informacja o tym, że zablokowano konto reklamowe na stałe lub jest wyłączone. Nie walcz, zmarnujesz czas. Po prostu… załóż nowe konto reklamowe!

W tym celu:

  • Przejdź do „Ustawień firmowych”: https://business.facebook.com/settings/ – Jeśli nie masz takiego konta, załóż je (nie zakładaj konta na fałszywe dane).
  • Na stronie https://business.facebook.com/settings/ad-accounts/ klikając w przycisk „Dodaj” -> „Utwórz nowe konto reklamowe”.
  • Zamknij zablokowane konto reklamowe – przycisk z trzema kropkami „…”, w górnym prawym rogu.
  • To wszystko, masz już skonfigurowane konto reklamowe, możemy zaczynać.

Jeżeli na poprzednim profilu zdarzyło Ci się już przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego, to nadal nic straconego. W tym celu:

Po założeniu nowego profilu i przejściu do zakładki “Reklamy”, Twoje konto może zostać od razu zablokowane. Nie ma powodów do obaw – przesłanie dowodu osobistego z odpowiednimi danymi odblokuje Twoje konto (Pamiętaj, by zakryć serie i numer dokumentu, oraz Pesel!).

Uwaga. Facebook lubi weryfikować nowe profile, żądając zdjęcia dowodu osobistego. Dlatego nie zakładaj konta na fałszywe dane: wpisz po prostu swoje prawidłowe dane osobowe (imię i nazwisko oraz datę urodzenia). Kiedy Facebook poprosi Cię o przesłanie dowodu, po prostu to zrobisz.

Przewiń do góry